قسمت سوم

  •  سخت‌افزار و کارایی


زیر پوست این گوشی پردازنده‌ای10  هسته‌ای ساخت مدیاتک به نام mt6797t قرار دارد. 2 هسته این پردازنده پرمصرف است و فرکانس 2.5 گیگاهرتزی دارد، 4 هسته مصرف متوسط و فرکانس 2 گیگاهرتزی دارد و درنهایت 4 هسته دیگر کم‌مصرف است و فرکانس 1.4 گیگاهرتزی دارد. در کنار این پردازنده عجیب‌وغریب رم 4 گیگابایتی قرار گرفته تا همه چیز را برای تجربه خوب از گوشی تکمیل کرده باشد. با بسته بودن برنامه حدود 2.5 گیگابایت از این رم آزاد است و به‌تدریج با باز کردن برنامه‌های مختلف 1.5 گیگابایت از رم همیشه آزاد و در اختیار کاربر باقی می‌ماند. پردازنده و رم هماهنگی خوبی با هم دارند و دست این گوشی را در اجرای برنامه‌های سنگین در حنا نمی‌گذارند. بازی آسفالت 8 را روی گوشی نصب کردیم که درنهایت کیفیت و بدون هیچ مشکلی اجرا شد.

سنسور اثرانگشت در قاب جلو گوشی و زیر صفحه‌نمایش در کلیدی فیزیکی قرار دارد. این سنسور سرعت و دقت خوبی دارد و برای فعال کردنش باید یک بار فشارش دهید. این کلید علاوه بر اینکه سنسور اثرانگشت است وظایف دیگری هم برعهده دارد: با فشار دادن آن هرجایی از نرم‌افزار گوشی باشید به صفحه اصلی می‌روید، با لمس آن می‌توانید در منوها به عقب بازگردید و همچنین با نگه‌داشتن این کلید زمانی که صفحه‌نمایش روشن است می‌توانید گوشی را قفل کنید.

گوشی از دو سیم‌کارت همزمان پشتیبانی می‌کند. درگاه هر دو سیم‌کارت در لبه سمت چپ دستگاه قرار دارد و هر دو درگاه از سیم‌کارت نانو پشتیبانی می‌کنند.

اسپیکر کنار درگاه ارتباطی و پایین گوشی قرار گرفته است. حساب زیادی روی این اسپیکر باز نکنید، زیرا برای گوش کردن به موزیک یا کارهایی مربوط به مدیا در نظر گرفته نشده و تنها برای این است که بتوانید در محیط‌های شلوغ صدای زنگ تلفن را بشنوید.