• سیستم‌عامل و نرم‌افزار


پرو 6 به اندروید نسخه 6 مجهز است. روی این اندروید رابط کاربری Flyme قرار گرفته که مخصوص کمپانی میزو است. شاید نام این رابط کاربری را زیاد نشنیده باشید، اما به شما می‌گوییم که یکی از بهترین و پرامکانات ترین رابط‌‌های کاربری‌ است که روی گوشی هوشمند اندرویدی وجود دارد.

خبری از صفحه برنامه‌ها نیست و همه برنامه‌های نصب‌شده روی گوشی در صفحه اصلی قرار دارند. کرکره نوتیفیکیشن بار طراحی کاربردی‌ای دارد و با پایین کشیدن آن آیکون‌هایی مشاهده می‌کنید که به‌خوبی از هم تفکیک شده‌اند و هر تنظیم ضروری‌ای که نیاز داشته باشید در این بخش پیدا می‌کنید.

یکی از بخش‌های جالب نرم‌افزاری حضور تم است. زمانی که روی آیکون تم ضربه بزنید، باید خودتان را آماده کنید تا با دنیایی از تم‌های رنگارنگ روبرو شوید. بیشتر تم‌های موجود زیبا و کاربردی است.

ویژگی‌هایی از این رابط کاربری را که در زمان‌های مختلف به کار ما می‌آمد به شما معرفی می‌کنیم. Network Speed بخشی است که باید در تنظیمات دستگاه آن را فعال کنید. با فعال کردن این بخش در بالای صفحه‌نمایش در کنار خط‌های آنتن عددی مشاهده می‌کنید که در هرلحظه سرعت دانلود شما از شبکه‌ای را نشان می‌دهد که در آن قرار دارید .

همچنین دو ترفند کوچک اما کاربردی در این گوشی دیده می‌شود که کار را برای کاربر بسیار راحت می‌کند. اولین ترفند برای نوتیفیکیشن بار است. زمانی که در صفحه اصلی باشید برای باز کردن این قسمت نیازی نیست حتما انگشت خود را از بالای صفحه‌نمایش به سمت پایین بکشید؛ هرجایی از صفحه اصلی انگشت خود را به سمت پایین بکشید نوتیفیکیشن بار به شما نمایش داده می‌شود. مورد دوم باز کردن لیست برنامه‌های اخیر است: اگر انگشت خود را از پایین صفحه‌نمایش به سمت بالا بکشید لیست برنامه‌ای اخیر به شما نمایش داده می‌شود.