بررسی گوشی موبایل شیائومی می 6

دوربین

دوربین، یکی از اصلی‌ترین مولفه‌هایی است که به روزرسانی ویژه‌ای را در شیائومی می 6 شاهد بوده است. در پرچمدار شیائومی شاهد استفاده از ترکیب دوربین دوگانه هستیم که در‌آن یک دوربین نرمال واید انگل در کنار دوربینی با بزرگنمایی دو برابری قرار گرفته است.

دوربین واید انگل از سنسور Sony IMX386 در کنار لرزش‌گیر اپتیکال و لنز 27 میلی‌متری f/1.8 بهره می‌برد. این در حالی است که دوربین زوم از لنز 52 میلی‌متری با دیافراگم f/2.6 بهره می‌برد. نکته قابل توجه اینکه دوربین زوم، فاقد لرزش‌گیر اپتیکال است. حال آنکه امکان لرزش در عکس‌برداری با این دوربین، بیشتر است.

در جلوی گوشی هم از سنسور 8 مگاپیکسلی در کنار لنزی با دیافراگم f/2.2 استفاده شده است. فیلم‌برداری هم با رزولوشن 4K با نرخ 30 فریم بر ثانیه انجام می‌شود. دوربین جلویی نیز امکان ضبط ویدئو با رزولوشن تمام اچ‌دی را دارد.

کیفیت عکس‌برداری با دوربین پشتی می 6 در حد مطلوب است اما این محصول در مقایسه با پیشتازان بازار نظیر گلکسی اس 8، گوگل پیکسل و آیفون 7 پلاس نمی‌تواند رقابت نزدیکی داشته باشد زیرا محصولات یادشده تمرکز زیادی روی پردازش پس از به ثبت رسیدن عکس دارند.

 در عکس‌برداری با می 6 در فضای باز ترکیبی از عملکرد عالی و ضعیف را شاهد هستیم. وقتی درخشش خورشید وجود دارد عکس‌ها کیفیت عالی دارند اما در صورتی که هوای ابری را شاهد باشیم شرایط فرق می‌کند و تصاویر تاریکی را شاهد خواهیم بود.

در فضای داخلی یا با نور محیطی کم، عملکرد مطلوب اما نه چشمگیر را از می 6 شاهد هستیم. محدوده دینامیکی و تولید رنگ در این شرایط، در سطح مطلوبی قراردارد اما جزئیات تا حدودی از دست می‌روند. می 6 در این شرایط، عملکردی بهتر از سطح متوسط را ارائه می‌دهد.