• گلکسی نوت 8 در مقابل آیفون 7 پلاس; طراحی

حدود سه سال قبل ما طراحی ظریف و چشم‌نواز آیفون 6 و آیفون 6 پلاس را بررسی و آن را ستایش کردیم اما تکرار پایه‌های اصلی همان طراحی برای سومین بار مارا هیجان‌ زده نمی‌کند. و آن حاشیه‌های بزرگ به هیچ‌وجه با استانداردهای سال 2017 سازگاری ندارند.
آیفون 7 پلاس اسمارت‌فونی عالی است و مطمئنا زشت نیست اما در حال حاضر تلفن‌هایی با طراحی چشم‌نواز و به روزتر مانند گلکسی نوت 8 هم پیدا می‌شوند. نوت هشتی که وقتی به آن‌ نگاه می‌کنیم صفحه‌نمایشی بی‌نهایت را می‌بینیم که نزدیک به 85 درصد از جلوی بدنه گوشی را در برگرفته است و ما را حیرت‌زده می‌کند. البته انحنای گوشه‌های آن نسبت به گلکسی اس 8 و گلگسی اس 8 پلاس کمتر شده و بیشتر به این موبایل حالتی مربعی داده است که گرچه با توجه به اندازه و نسبت صفحه‌نمایش باعث افت در ارگونومی نسبت به اس 8 و اس 8 پلاس می‌شود اما ظاهر به مراتب زیباتری را به این اسمارت‌فون (منظور جلوی گوشی است)بخشیده است.

طراحی نوت 8 بر خلاف آیفون 7 پلاس به طرز شگفت‌انگیزی زیباست. البته 7 پلاس نیز حداقل‌های طراحی یک پرچمدار را دارد اما مطمئنا در برابر شاهکار جدید سامسونگ حرفی برای گفتن نخواهد داشت.

  • برنده این بخش: گلکسی نوت 8