گلکسی نوت 8 در مقابل آیفون 7 پلاس ; صفحه نمایش

  • صفحه نمایش: بی نهایت و ماورای آن

برد ساده‌ای دیگر برای سامسونگ این بار در صفحه‌نمایش؟ بله! صفحه‌نمایش 5.5 اینچی تخت همراه پنل lcd با فناوری اختصاصی رتینا و البته رزولوشن فول‌اچ‌دی آیفون 7 پلاس واقعا خوب است. این صفحه‌نمایش کنتراست و روشنایی بالا و شفافیت (sharpness) عالی دارد و مطمئنا یک پله از صفحه‌نمایش اچ‌دی آیفون 7 بالاتر است.

اما اینجا نوت 8 در کلاس دیگری است. صفحه‌نمایشی QHD  همراه با رده بالاتری از روشنایی و وضوح و شفافیت که هیچگاه در آیفون 7 پلاس به آن نخواهید رسید. همچنین پنل آمولد در این دستگاه به معنی داشتن مشکی عمیق‌تر و کنتراستی بی‌نهایت است. همینطور این گوشی به طور کامل از فناوری Mobile HDR نیز پشتیبانی می‌کند.

اس 8 و اس 8 پلاس لقب موبایل‌هایی با بهترین صفحه‌نمایش را در اختیار داشتند. صفحه‌نمایش نوت 8 تفاوت زیادی با اس 8 و اس 8 پلاس ندارد و با اختلاف کمی از آن‌ها بالاتر قرار می‌گیرد و همچنین به لطف نسبت صفحه 18.5:9 در این گوشی فضای بیشتری برای وبگردی و تماشای فیلم خواهید داشت که با گذشت زمان و افزایش پشتیبانی از این نسبت‌ها اوضاع بهتر هم خواهد شد.

در طرف دیگر آیفون 7 پلاس از تکنولوژی تاچ سه‌بعدی (3D Touch) بهره می‌برد و به مقدار مختلف فشار حساس است که با این تکنولوژی شما توانا به استفاده بهینه‌تر از قابلیت و ویژگی‌های موبایل خود در بازی‌ها و نرم افزار‌ها خواهید بود.

  • برنده این بخش : گلکسی نوت 8