گلکسی نوت 8 در مقابل آیفون 7 پلاس; باتری

  • باتری و دیگر اقلام: کم کاری اپل

برخلاف دیگر بخش‌ها که نوت ۸ با اختلاف کمی پیروز شد، در این بخش با اختلاف فاحشی ۷ پلاس را پشت سر می‌گذارد و پیش‌تازی می‌کند.

آیفون7 پلاس همراه با یک باتری 2900 میلی‌آمپری عرضه می‌شود که با استفاده معمولی می‌تواند شما را تا یک‌ روز همراهی کند. گلکسی نوت 8 یک باتری 3300 میلی‌آمپری دارد که مقداری نسبت به نوت 7 کاهش داشته است و مطمئنا دلیل آن جلوگیری از تکرار قضایای آتش سوزی نوت 7 است که البته سامسونگ ار آن موفق هم بیرون آمده.

اما صحبت درباره شارژدهی آن‌ها به این سادگی نیست. زیرا درست است که باتری نوت 8 چیزی برابر با 400 میلی‌آمپر بیشتر حجم دارد اما نوت 8 دارای صفحه‌نمایشی بزرگ و روشن‌تر نیز هست. بنابراین هرگونه اختلافی مطمئنا زیاد نخواهد بود که با توجه به تست‌های سایت منبع اسمارت‌فون اپل به مقدار کمی عملکرد بهتری را به نمایش می‌گذارد.

البته صحبت درباره آپدیت‌دهی و پشتیبانی نرم‌افزاری را فراموش نکنیم زیرا پشتیبانی و آپدیت‌رسانی اپل به اسمارت‌فون هایش به قدری خوب است که فعلا هیچ گوشی اندرویدی توانایی نزدیک شدن به آن را هم ندارد.

نوت 8 دارای فناوری شارژ سریع و شارژ بی‌سیم نیز هست که 7 پلاس فاقد هر دو آن هاست. البته شارژ بی‌سیم فعلا در دنیا کاربرد زیادی ندارد اما تاثیر فناوری شارژ سریع به اندازه‌ای است که زمان شارژ شدن نوت 8 حدودا نصف 7 پلاس است!

علاوه بر این گلکسی نوت 8 توانایی پذیرش SD Card را نیز داراست تا اگر به فضایی بیشتر از 64 گیگابایت پیش‌فرض خود گوشی نیازمند بودید از درگاه آن استفاده کنید. اما آیفون 7 پلاس فاقد این قابلیت نیز هست و شما باید تا آخر با یکی از سه حافظه 32 گیگابایتی، 128 گیگابایتی و یا 256 گیگابایتی که در همان موقع خرید انتخاب کردید (و به همان نسبت هزینه بیشتری کردید) سر کنید. البته از یاد نبرید که نوت 8 نیز قیمت پایینی ندارد و از اکثر نسخه‌های 7 پلاس گران‌تر هم هست!

همینطور با نوت 8 قادر به استفاده از سامسوگ دکس نیز خواهید بود که در نوبه خود تجربه جالبی خواهد بود.

اشاره به قلم s pen را فراموش کردیم؟ اس پن ویژگی خاص گلکسی نوت 8 و به طور کلی سری نوت سامسونگ است که این بار قابلیت‌های جدیدی مانند قابلیت ترجمه کلمات و جملات نیز به آن اضافه شده است تا تجربه‌ای عالی برای شما از استفاده از آن رقم بزند و البته که آیفون 7 پلاس چیزی شبیه و یا حتی نزدیک به آن را هم ندارد.

به عنوان نکته آخر باید گفت که نوت 8 دارای یک عدد جک 3.5 میلیمتری صدا نیز هست. بوم!..

  • برنده این بخش: گلکسی نوت 8