طراحی آیفون ایکس

نکته مهمی در این جا وجود دارد که باید به آن اشاره کرد، این مساله که که باید در اینجا به آن اشاره داشت این است که هنوز زمان زیادی باقی مانده تا بیشتر افرادی که از گوشی‌های هوشمند اندرویدی استفاده می‌کنند، بتوانند قابلیتی ویژه همچون تشخیص چهره سه بعدی (Face ID) را تجربه نمایند. این بدان معناست که هنوز راه زیادی پیش‌روی شرکت‌های اندروید است و تلاش برای بهره گیری از قابلیت‌های ممتازی همچون تشخیص چهره سه بعدی (Face ID) موردی نیست که به این زودی آن را در تلفن‌های هوشمند اندرویدی شاهد باشیم.

اما نکته جالب ماجرا جایی است که در عمل تفاوت چندانی میان قابلیت تشخیص چهره کنونی که در گوشی‌های اندرویدی موجود است با تشخیص چهره سه بعدی (Face ID) اپل وجود ندارد و شاید تمام تفاوت این دو مورد به مقداری امنیت بالاتر و سرعت شناسایی بیشتری ختم شود.

در هر صورت شرکت اپل بارها و بارها توانایی‌های خود را در خلاقیت و نوآوری‌هایش را نشان داده و حتی از این به بعد انتظار بیشتری از این شرکت در زمینه نوآوری علی‌الخصوص در بخش‌های مهمی مانند امنیت کاربران خواهد رفت و خلق قابلیتی همچون تشخیص چهره سه بعدی (Face ID) یا دوربین‌های عمق واقعی (True Depth) نشان از قدرت عالی این شرکت در زمینه نوآوری و خلاقیت دارد که در راس آن‌ها یک امنیت کامل بیش از هر چیز دیگری مد نظر است.

در خصوص قابلیتی همچون تشخیص چهره سه بعدی (Face ID) یا دوربین‌های عمق واقعی (True Depth)  نیز باید گفت که بی شک در آینده‌ای نزدیک شرکت اپل این قابلیت‌ها را به همین شکل عرضه نخواهد کرد و در کتار آن بهبود و پیشرفت‌های زیادی و ویژگی‌های جدیدتری را نیز عرضه خواهد نمود و البته در بحث رقابت باید گفت که در عمل شاید امنیت حسگر تشخیص عنبیه چشم (Iris Scanner) که توسط سامسونگ توسعه و تولید یافته بالاتر از قابلیتی همچون حسگر تشخیص چهره سه بعدی (Face ID) باشد.