قسمت دوم

  • صفحه‌نمایش


این گوشی خوش‌ساخت به صفحه‌نمایش 5.2 اینچی از نوع آمولد با کیفیت فول اچ‌دی مجهز و تراکم پیکسلی‌اش 424 پیکسل در اینچ است. به صفحه که نگاه کنید به کیفیت خوب آن پی می‌برید؛ رنگ‌ها در این صفحه‌نمایش به همان خوبی است که از صفحه‌نمایش آمولد انتظار دارید. اشباع بودن رنگ‌ها زیبایی خاصی به آیکون‌ها و تصاویر گوشی می‌بخشد و عمق زیاد رنگ مشکی، که یکی دیگر از ویژگی‌های خاص صفحات آمولد است، در این گوشی به‌خوبی مشهود است.

تراکم پیکسلی و کیفیتی که در صفحه‌نمایش پرچم‌داران بازار می‌بینیم در این گوشی دیده نمی‌شود، اما برای کارکرد روزانه و حتی تماشای ویدئو همین کیفیت صفحه‌نمایش کافی است و برای گوشی‌ای با قیمتی تقریبا ارزان نیازی به کیفیت بیشتر از این نیست.

چند ترفند خوب برای صفحه‌نمایش در نظر گرفته شده که بعضی از آن‌ها سخت‌افزاری و برخی دیگر نرم‌افزاری است. در زمینه نرم‌افزار میزو ویژگی‌ای به نام Eye-Protection به گوشی اضافه کرده که با فعال کردنش نور صفحه زرد می‌شود و چشمان شما را در نور کم برابر نور آبی محافظت می‌کند و به زودتر خوابیدنتان کمک می‌کند.

در زمینه ترفند سخت‌افزاری برای صفحه‌نمایش، میزو از اپل ایده گرفته و همان چیزی را در این گوشی پیاده کرده است که در آیفون دیده بودیم. صفحه‌نمایش این گوشی به فشار حساس است و میزو آن را Force Touch می‌نامد. این ویژگی باعث می‌شود زمانی که فشارهایی با میزان‌های مختلف به صفحه‌نمایش وارد می‌شود عکس‌العمل‌های مختلفی از گوشی ببینید. به‌طور مثال با فشار دادن انگشت روی آیکون دوربین میانبری باز می‌شود که به شما امکان می‌دهد بدون باز کردن برنامه مستقیم دوربین جلو را فعال کنید. متاسفانه تعداد برنامه‌هایی که از ویژگی پشتیبانی می‌کنند برای اندروید کم است و در حال حاضر فقط به برنامه‌هایی محدود است که از پیش روی گوشی نصب شده‌اند.