ترفند حذف کامل اطلاعات روی اندروید

اگر می‌خواهید گوشی اندروید خود را تعویض کنید، ابتدا باید اطلاعات، تماس‌ها و پسوردهایی که روی آن ذخیره دارید را حذف کرده و بعد به فروش برسانید یا به کسی هدیه بدهید. با ما همراه شوید تا شیوه آن را به شما آموزش دهیم.
 
اول از همه اطلاعات گوشی خود را کدگذاری کنید. با این کار پسوردی برای تمام محتوای تلفن همراه خود تعیین خواهید کرد و این پسورد مانند سدی در برابر هر کسی که بخواهد قفل این گوشی را باز کند و یا آن را کرک کند، عمل می‌کند. به تنظمیات گوشی موبایل خود رفته و منوی Security را انتخاب کنید سپس گزینه کدگذاری یا encryption را برگزینید. این مرحله تقریبا حدود یک ساعت یا حتی بیشتر زمان می‌برد و در این زمان تلفن همراه‌تان باید شارژ داشته باشد.

کارهای زیادی است که می‌توانید برای حفظ اطلاعات گوشی به خصوص اگر اندروید مارشمالو یا جدیدتر را اجرا می‌کند، انجام دهید، یکی دیگر این است که وارد منوی Security شوید و بعد screen lock را خاموش کنید بعد به Accounts زیر Settings رفته و اکانت‌های لیست شده مثل گوگل یا هر آنچه که دارید را خارج کنید.

سرانجام نوبت به ریست فکتوری می‌رسد. هنگامیکه به روزرسانی‌های سیستم عامل اندرویدی که به کار برده‌اید، دست نخورده باقی می‌ماند، تلفن همراه‌ مانند گوشی فابریکی که تازه از جعبه در آمده عمل می‌کند، کاملا خالی و آماده برای ذخیره اطلاعات و اکانت‌های کاربر بعدی. برای اتمام کار خود باید به Backup & Reset در زیر تب Personal در تنظمیات رفته و Factory data reset را انتخاب کنید. همینکه این مرحله تکمیل شد، نرم افزار موبایل شما مانند گوشی جدیدی عمل خواهد کرد.

توصیه می‌کنم حتما پیش از اهدای گوشی خود به کسی یا فروش خود این موارد ایمنی را رعایت کنید تا اطلاعات شما به هیچ وجه به دست فرد دیگری نیافتد.