درست است که ماه گذشته میلادی شرکت سامسونگ گوشی هوشمند گلکسی اس ۸ را در همایش جهانی موبایل سال ۲۰۱۷ در شهر بارسلونای اسپانیا معرفی نکرد اما زمان رونمایی از این گوشی پرچمدار را معلوم و آن را تایید کرد. اکنون فقط یکی ـ دو هفته با رویداد معروفی و راه‌اندازی این گوشی فاصله داریم و زمان خوبی درج مطلبی است که برایمان از همه انتظاراتی بگوید که از این گوشی گلکسی اس ۸ می‌رود. این مطلب به خوانند کمک می‌کند تا نمایی کلی و اطلاعاتی جامع از تازه‌ترین گوشی هوشمند پرچمدار سامسونگ به دست آورد.

  • طراحی

طراحی گوشی گلکسی اس ۸ به طور قطع تنها موردی است که سامسونگ می‌تواند به واسطه آن شگفتی و غافلگیری بیافریند. این گوشی اگر چه در دو مدل گلکسی اس ۸ با صفحه نمایش ۵٫۷ اینچی و گلکسی اس ۸ با صفحه نمایش ۶٫۲ اینچی عرضه می‌شود اما طراحی آنها مشابه به یکدیگر است و هر دو نمونه مجهز به صفحه نمایش دو سو خمیده از نوع Infinity Display با کیفیت وضوح Quad HD خواهد بود. از سوی دیگر، به نظر می‌رسد که شرکت سامسونگ در بخش طراحی جهش درخور توجهی کرده است و به این مورد دست کم می‌توان از همه تصاویر و فیلم‌هایی که تاکنون از گوشی گلکسی اس ۸  لو رفته و منتشر شده‌اند ایمان آورد و باورش کرد.

همچنین دکمه فیزیکی هوم در گوشی گلکسی اس ۸ با هدف ایجاد صفحه نمایشی بزرگ‌تر و با حداقل حاشیه حذف می‌شود. نبود دکمه فیزیکی هوم به این معنی است که حسگر اثر انگشت به قسمت پشت گوشی منتقل می‌شود و در کنار دوربین اصلی قرار می‌گیرد که ممکن است اندکی طول بکشد تا کاربر گوشی سامسونگ به این وضعیت عادت کند. گوشی گلکسی اس ۸ با این همه دارای دکمه چهارمی هم خواهد بود که از قرار به منظور فعال‌سازی هوش مصنوعی خاص خود سامسونگ با نام «بیگزبی» (Bixby) کارگذاری می‌شود. در این زمینه نکته گفتنی آن است که سامسونگ خیال دارد تا در کنار معرفی گوشی گلکسی اس ۸ برنامه‌ای هم برای معرفی دستیار مجازی «بیگزبی» تدارک ببیند.