نرم افزار

در این زمینه می‌توان چشم بسته شرط‌بندی کرد که گوشی گلکسی اس ۸ وقتی به دست کاربران می‌رسد مجهز به اندروید ۷٫۰ نوقا باشد. پوسته اندروید سامسونگ که اکنون «تجربه سامسونگ» (Samsung Experience) نام دارد به عنوان پوسته غالب نرم‌افزار مطرح است و از حالا مشخص است که چه شکل و شمایلی دارد. علاوه بر آن، حس خوب گوشی گلکسی اس ۷ که به به روزرسانی نوقا ارتقا یافته باشد به آدم دست می‌دهد ولی ممکن است که در پاره‌ای مواقع گیر و گورهایی پیش آید که چاره‌ای به جز انتظار کشیدن و برطرف شدن نداریم.

دوربین

دوربین هر گوشی یکی از قسمت‌هایی است که کاربر به محض به دست گرفتن دستگاه و اگر قصد خریدش را داشته باشد به سراغ آن می‌رود به خصوص اگر این گوشی از نوع پرچمدار و ساخت شرکت سامسونگ باشد. از این رو است که سامسونگ بدون شک برای ایجاد بهبود در دوربین گوشی هوشمند گلکسی اس ۸ کم نگذاشته است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که گوشی هوشمند گلکسی اس ۸ برخوردار از دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی با فلش LED و فوکوس خودکار دو پیکسل است. دوربین قسمت جلو نیز هشت مگاپیکسلی است. به نظر می‌رسد که سامسونگ در استفاده از سیستم دوربین دوگانه تمایلی نداشته است اما تا گوشی به دستمان نرسیده نمی‌توان در این باره حکم قطعی صادر کرد و زمانی می‌توان درباره دوربین این گوشی اظهار نظر کرد که گوشی را در دست گرفته و با آن عکاسی کرده باشیم