چه زمانی همه گوشی های هوشمند ضد آب می شوند؟

ضدآب بودن گوشی یکی از ویژگی‌هایی است که در چند سال اخیر بیشتر مورد توجه سازندگان گوشی‌های هوشمند و مصرف‌کنندگان قرار گرفته است. ضدآب کردن گوشی با روش رایج فعلی هزینه بالایی دارد. کمپانی P2i روشی برای ضدآب کردن گوشی‌ها ارائه می‌دهد که هزینه کمی دارد؛ البته ضدآب کردن گوشی با فناوری این کمپانی، فعلا استاندارد IPX2 را فراهم می‌کند و این فناوری نیاز به پیشرفت دارد.
اگر تابه‌حال چای یا نوشیدنی دیگری روی گوشی خود ریخته باشید یا گوشی‌تان در استخر یا داخل دستشویی افتاده باشد، اهمیت ضدآب بودن گوشی‌ها را درک می‌کنید.

آسیب دیدن گوشی به دلیل نفوذ مایعات، امروزه دومین دلیل خراب شدن گوشی‌هاست. به گزارش IDC، هر روز حدود 900000 گوشی هوشمند در سراسر جهان به دلیل نفوذ مایعات آسیب می‌بینند که خسارت سالانه 96.7 میلیارد دلاری در پی دارد.

تولید‌کنندگان و شرکت‌های بیمه، برخی از این خسارات را پوشش می‌دهند اما بیشتر هزینه‌ها به عهده خود کاربران است. بنابراین جای تعجب نیست که در یکی از نظرسنجی‌های اخیر YouGov، یکی از پرطرفدارترین ویژگی‌های گوشی‌های هوشمند در بازار ایالات متحده، قابلیت ضدآب بودن انتخاب شده است. در این نظرسنجی، کاربران قابلیت ضدآب بودن گوشی را از داشتن بهترین دوربین و فناوری هندزفری، مهم‌تر دانسته‌اند.

ماندگاری باتری و داشتن صفحه‌نمایش نشکن نیز برای کاربران مهم‌تر از ضدآب بودن بوده است.