ضدآب بودن به یک استاندارد تبدیل خواهد شد.

هر روشی که برای ضدآب‌سازی انتخاب شود، ضدآب بودن در حال تبدیل‌شدن به یک ویژگی استاندارد، حداقل برای گوشی‌های پرچم‌دار است. سال گذشته، 95 درصد از گوشی‌های فروخته‌شده باقیمت حداقل 600 دلار، ضدآب بودند. هرچه قیمت پایین‌تر می‌آید، این درصد کمتر می‌شود. تنها 25 درصد گوشی‌های 400 تا 600 دلاری و 17 درصد از گوشی‌های میان‌رده 200 تا 400 دلاری یکی از گواهینامه‌های استاندارد را داشتند.

بخش قیمت، بحثی است که P2i روی تغییر آن کار می‌کند و تا به امروز، 175 میلیون دستگاه از پوشش این شرکت استفاده کرده‌اند. پوشش ضدآب در مقایسه با راه حل مهروموم کردن گوشی، امکان استفاده از باتری‌های قابل تعویض و تعمیرات آسان‌تر را فراهم می‌کند و مزیت‌های دیگری نیز دارد.

مورس می‌گوید: "تفاوت دمای یک گوشی با پوشش P2i و یک گوشی ضدآب معمولی، حدود 2 درجه سانتیگراد است. پوشش ضدآب امکان باز ماندن مجراها را فراهم می‌کند بنابراین هوا می‌تواند وارد دیوایس شود و از آن خارج شود».

پوشش P2i ارزان‌تر است، اعمال آن آسان‌تر است و دست تولیدکنندگان را در طراحی باز می‌گذارد اما یک گوشی با استاندارد IPX2 در صورت غوطه‌ور شدن در مایعات، صدمه می‌بینید، بنابراین این فناوری هنوز باید پیشرفته‌تر شود.

مورس در این مورد می‌گوید: «ما روی به دست آوردن استاندارد IPX7 با پوشش ضدآب کار می‌کنیم. انتظار داریم در اواخر سال 2018، گوشی‌هایی را با این فناوری در بازار ببینیم».

ازآنجاکه ضدآب کردن گوشی‌ها برای سازندگان راحت‌تر و ارزان‌تر می‌شود، ما امیدواریم گوشی‌های ضدآب بیشتری ببینیم.

مورس در پایان گفت: «در 2 تا 4 سال آینده همه گوشی‌ها ضدآب خواهند بود. ضدآب بودن به توقع مصرف‌کنندگان تبدیل خواهد شد»