بالاخره و با تاخیر فراوان پرچم‌داران سامسونگ هم به روز رسانی اندروید نوقا ۷.۰ را دریافت کردند. اما یکی از مشکلاتی که بعد از آپدیت، به ویژه برای خانواده Galaxy S7 به وجود آمد، افزایش مصرف باتری در هر دو مدل اج و فلت این خانواده بود که کاملا محسوس بود. بنابراین بسیاری از کاربران به دریافت آپدیت بعدی امیدوار بودند که به نظر می‌رسد در راه است!

بر اساس اعلام SamMobile، به روز رسانی اندروید ۷.۱ به زودی برای تعدادی از گوشی‌های هوشمند سامسونگ، از جمله گلکسی اس ۸  عرضه خواهد شد. اگر خبر اعلام شده صحت داشته باشد، این حرکت سامسونگ را تحسین می‌کنیم، چون استفاده از اندروید ۷.۰ که حدود ۹ ماه از عمر آن می‌گذرد، یک نکته منفی برای پرچم‌دار جدید کره‌ای‌ها محسوب می‌شد، آن هم در حالی که نسخه ۷.۱ این سیستم عامل موجود است.

اما آخرین به روز رسانی‌ها برای اپلیکیشن‌های اختصاصی سامسونگ مانند Samsung Health و Game Tuner در وب‌سایت‌هایی مانند ApkMirror آپلود شده است که برای نسخه ۷.۱ اندروید توسعه داده شده اند و این در حالی است که هیچ یک از گوشی‌های هوشمند فعلی سامسونگ به این نسخه از سیستم عامل اندروید استفاده نمی‌کنند و همچنین به اپلیکیشن Game Tuner مجهز نیستند. در نتیجه این فرضیه به وجود می‌آید که شرکت مذکور در حال تست به روز رسانی اندروید ۷.۱ است.

البته برخی منابع خبری معتقدند که این موضوع را نمی‌توان گواهی بر در حال تست بودن آپدیت جدید محسوب کرد؛ به این دلیل که ممکن است تیم توسعه دهنده این اپلیکیشن‌ها تنها کدهای خود را به روز کرده باشند تا از انجام آن در آینده جلوگیری کنند و همچنین دلیل دیگر این است که اپلیکیشن Samsung Health بر روی گوشی‌های ساخت سایر شرکت‌ها هم قابل اجرا است و ممکن است این کمپانی تنها قصد داشته تا سازگاری اپ خود با نسخه جدید اندروید را افزایش دهد. اما باید این امکان را هم در نظر گرفت که با توجه به این که تا عرضه رسمی اندروید O زمان زیادی باقی مانده، ممکن است سامسونگ کاربران خود را چشم به راه نگذارد و اندروید نوقا ۷.۱ را برای بعضی از گوشی‌های هوشمندش ارایه کند.