سامسونگ در حال تست گوشی هوشمندی با دو صفحه نمایش؛ آیا Galaxy X در راه است؟

مدت‌هاست که در خبرها از تلاش سامسونگ برای توسعه گوشی هوشمندی با قابلیت تا شوندگی است که با نام گلکسی ایکس شناخته می‌شود. اما به تازگی خبر جدیدی منتشر شده است که از تست یک گوشی با دو صفحه نمایش توسط سامسونگ و در آینده‌ای نزدیک حکایت دارد که گمانه زنی‌ها درباره گلکسی ایکس را بیشتر کرده است.
در طول چند سال اخیر، گهگاهی شایعات و خبرهایی درباره رویای بلند پروازانه سامسونگ برای تولید گوشی هوشمند تا شونده شنیده‌ایم؛ پروژه‌ای که با نام گلکسی X شناخته می‌شود. گوشی هوشمندی که مدتی قبل اعلام شد تا قبل از پایان سال جاری و زودتر از معرفی گلکسی نوت ۸ رونمایی می‌شود اما مدتی بعد تکذیب و به جای آن اعلام شد که این دستگاه تا پیش از سال ۲۰۱۹ در دسترس قرار نمی‌گیرد.

اما حالا ET News از موضوع کار کردن سامسونگ بر روی یک نمونه آزمایشی از گوشی هوشمند مجهز به دو صفحه نمایش پرده برداشت. به نقل از برخی منابع که نام شان ذکر نشده است، این خبر اعلام می‌کند که نمونه مذکور گلکسی X نام خواهد داشت. ظاهرا گوشی جدید را می‌توان تا ۱۸۰ درجه باز کرد و به دو صفحه نمایش از نوع AMOLED مجهز است که بوسیله لولا به هم متصل شده‌اند. یکی از این منابع ناشناس درباره هدف از انجام چنین آزمایشی را این‌گونه توصیف می‌کند:

به نظر می‌رسد سامسونگ در حال محک زدن دستگاه مجهز به دو صفحه نمایش است تا درباره گوشی تاشونده آینده خود ایده‌هایی جمع آوری کند.
همچنین این مطلب به این موضوع اشاره نموده که کره‌ای‌ها مشغول گسترش کار بخش تحقیق و توسعه خود با هدف تولید تعداد محدودی از گلکسی X برای بازه زمانی نیمه دوم سال ۲۰۱۷ بوده اند. تقاضا برای قطعات نشان دهنده تولید بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ نسخه از این دستگاه مجهز به دو صفحه نمایش است.

البته این شایعات هنوز به طور رسمی تایید نشده‌اند، اما علاقه سایر کمپانی‌های بزرگ دنیای فناوری مانند اپل، ال‌جی و مایکروسافت به دستگاه‌هایی با صفحه نمایش منعطف و تا شو می‌تواند انگیزه سامسونگ را برای معرفی سریع‌تر یک گوشی تا شونده افزایش دهد