شرکت اُرُد OROD تولید کننده دستگاه های هوشمند و الکترونیک در جهان می باشند که بخشی از فعالیت های این مجموعه در ایران انجام میگیرد. از محصولات این شرکت می توان به گوشی های هوشمند ، تبلت و دستگاه های هوشمند برای خانه های هوشمند آینده اشاره کرد.

مدیر عامل شرکت اُرُد درباره شرکت ایرانیان قائم، گقت : شرکت ایرانیان قائم همراه به منظور انتقال تکنولوژی های روز جهان در صنایع الکترونیک به کشور فعالیت خود در تولید گوشی های هوشمندو تبلت را از سال ۱۳۹۱ آغاز کرد ، این شرکت به کمک تجربه ۱۲ ساله خود از متخصصان ایرانی مجموعه کاوش تیم توانست محصولاتی با کیفیت مناسب در این حوزه ارائه نماید.

این شرکت برای پاسداری از فرهنگ ایرانی از نام ایرانی اُرُد که از نام های ایران باستان می باشد برای محصولات خود برگزید.

طرح توسعه ایرانیان قائم :
گروه صنعتی ایرانیان قائم همراه با اختصاص فضایی به مساحت 10 هزار متر مربع به گونه ای برنامه ریزی شده تا با توسعه فضا و گسترش و تنوع تولیدات خود زمینه ارتقاء کیفی و کمی محصولات تولید داخل را فراهم آورد. توسعه خطوط تولید از 12 به 36 خط و افزایش فازهای کارخانه از دو فاز فعلی (فاز اول موبایل و فاز دوم تبلت) به 6 فاز از دیگر طرح هایی است که در واحد در مراحل بررسی پایانی میباشد و به لطف خداوند متعال در آینده نزدیک به اجرا در خواهد آمد تا به یاری پرورگار شاهد ظهور یک برند ایرانی معتبر در تمامی زمینه های الکترونیک در کشورمان باشیم .

از دیگر فعالیت های این شرکت می توان به تکنولوژی های نوین در صنعت خانه های هوشمند اشاره کرد ، این شرکت توانسته با تکیه بر علم بومی مهندسان ایرانی فعالیت های مفیدی در حوزه خانه های هوشمند داشته باشد.

در تکنولوژی های بکار رفته در خانه های هوشمند افراد می توانند به کمک دستگاه های هوشمند خود از جمله تبلت و گوشی های هوشمند کلیه دستگاه های الکترونیکی خانه خود را کنترل نمایند ، بطور مثال زمانی که شما در خانه نیستید می توانید چراغ های خانه را روشن یا خاموش کنید ، یا اینکه جاروبرقی ، ماشین لباس شویی و سایر دستگاه های هوشمندتان را کنترل نمایید.